RT9193-33GB
1.000₫
Còn hàng
RT9193-33GB 3.3V 0.3A  Ultra-Low Noise, Ultra-Fast LDO Regulator
Manufacturer Richtek USA Inc.
Series -
Packaging  Cut Tape (CT)
Part Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 130µA
PSRR 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C